İade ve Değişim

İade ve Değişim

İptal Prosedürü

Madde 1: Ürünlerimiz siz sipariş verdiğinizde, aynı gün ya da ertesi günü hazırlanmaya başlıyor. Bu sebeple üründen vazgeçme durumunuzu, sipariş verdiğiniz tarihten itibaren en geç 2 iş günü içerisinde bize bildirmenizi rica ederiz.

Madde 2: Özel ölçü/kumaş/renk değişikliği yapılan ürünlerimizde iptal ve değişim işlemi yapılmamaktadır.

Madde 3: Siparişinizin üretimi tamamlanıp, nakliye veya kargoya verilmesi durumunda iptal ve değişim yapılmamaktadır. Gerekli iade işlemi (özel ölçü, kumaş renk değişikliği yapılmadıysa) Asimo Mobilya'ya ulaştığında cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Madde 4: İleri teslimat tarihli bir sipariş vermişseniz, ürünlerden/ürünlerinizden ücretsiz vazgeçme hakkınız yine sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 3 iş günüdür.

Madde 5: Düğün paketi veya diğer ürünlerde teslimatı ertelemek istediyseniz (ileri tarihli teslimat) iptal veya iade ettiğiniz takdirde depomuzda tutulduğu ay kadar 100 TL ücret ödersiniz.

Madde 6: Ücret iadeniz, iptal talebiniz alındıktan sonra iptal şartlarına uygun ise 7 iş günü içerisinde yapılacaktır.

Madde 7: Yukarıda belirtilen iptal şartları internet sitemiz üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir. Mağazalarımızdan yapılan alışverişlerin iptalleri ile ilgili mağazamız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

İade Prosedürü

Madde 1:14 gün içinde aşağıdaki durumlar haricinde ürün iadesi hakkınız bulunmaktadır.

Madde 1a: Özel sipariş: Kişiye özel kumaş kaplaması, ayak rengi değişimi, ölçü değişikliği, köşe yönü değişimi vs. gibi durumlar varsa ürün, iade alınamamaktadır.

Madde 1b: Hijyenik ürünler: Yapısı gereği kişiye özel ürünler olup, hijyen kuralları gereği bu tarz ürünlerin iadesi alınamamaktadır. (yatak, yastık, vb. ürünler)

Madde 1c: Kurulumu yapılmış ürünler: Demonte olarak gelen kurulumunu; ekiplerimizin, profesyonel kurulum ekiplerinin ya da müşterimizin yaptığı ürünler de iade alınamamaktadır.

Madde 2: Orijinal paketiyle iade edilmeyen ürünlerin ücret iadesi alınmamaktadır. Orijinal paketinin olmaması halinde, ürünün Kargo ya da Lojistik(Nakliye) ile taşınırken zarar görmeyecek şekilde paketlenmenizi rica ediyoruz.

Madde 4: Nakliye bedeli alınmış olan ürünlerin keyfi iadesinde nakliye ücreti iade edilmemektedir. Nakliye bedeli alınmamış ürünlerin keyfi iadesinde %25 iade nakliye bedeli karşılığında iade hakkınız bulunmaktadır.

Madde 5: Stoktan Hemen Teslim ürünlerde iade alınamamaktadır.

Madde 6: Ürün bilgileri ölçü vs. sitemizde her ürün için ayrı olarak tanımlanmaktadır. Siparişinizi verirken ürün bilgisi kısmını detaylıca okuyup sipariş vermenizi rica ediyoruz. Aksi takdirde sitede yazılanın aksine bir ölçü çıkar ise iadeniz kabul edilir.

Madde 7: Kargo ile gönderilen ürünlerde ürün teslimatında mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanızı rica ediyoruz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Ya da ürün size geldiğinde açmadan üründen vazgeçmeniz halinde de (Ancak yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında bu mümkündür. Yani üründe renk değişimi özel ölçü vs. yapılmadı ise) ürünü teslim almayıp kargoya geri verebilirsiniz. Bu durumların ikisinde de mutlaka 0216 572 81 90 nolu telefondan bize ulaşmanızı rica ediyoruz. Para iadeniz 7-14 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Özel ölçü renk vb. özel üretimlerde geçerli değildir.